2011 KONUT KURULTAYI

TOKİ, ülkemizin en önemli konularının başında gelen kentsel dönüşümü dünyanın dört  bir  yanından uzman ve akademisyenleri bir araya getirerek masaya yatırıyor. Kentsel  dönüşüm ve konutta yeni yaklaşımlar kamuoyunun gündemine taşınıyor.

TOKİ’nin ev sahipliği yaptığı “2011 Konut Kurultayı” 4–5 Mart tarihlerinde İstanbul  Kongre Merkezi’nde, kentsel dönüşümün tüm aktörlerini bir araya getiriyor. Türkiye’nin    tamamında toplam 249 farklı noktada kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştiren ve “81  ilde 500.000 konut” hedefine ulaşan TOKİ, niceliksel büyüklüğünün yanında, bilimsel ve  akademik çalışmalara dayanan projeler geliştirme arayışıyla da dünyada bu konuda söz sahibi markalardan biri haline gelmiştir.

Fiziksel ve çevresel yönlerden bozulmuş, ekonomik ve sosyal açıdan dışlanmış bölgelerin yenilenmesi modern kentleşmenin ayrılamaz bir parçasını oluştururken deprem kuşağında yer almakta olan Türkiye için kentsel dönüşüm kaçınılamaz. TOKİ, çağdaş kentleşmeyle doğal afetlere hazırlıklı bir Türkiye için 4–5 Mart 2011 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde 2011 Konut Kurultayı’nı gerçekleştiriyor. Amerika, Meksika, Kore, Japonya, Kudüs gibi dünyanın önemli ülkelerinde kentsel dönüşümlere imza atmış yerli ve yabancı mimarlık, mühendislik, şehircilik, jeoloji, çevre ve inşaat uzmanları bir araya geliyor, tecrübelerini ve çözüm önerilerini paylaşıyorlar.


Detaylı bilgi http://www.2011konutkurultayi.com/