AÇIK HAVADA TİYATRO KEYFİ

Tiyatro sezonunun açılmasına çok az bir zaman kaldı. Devlet tiyatroları ve şehir tiyatrolarının biletleri henüz satışa çıkmadı. Ancak İstanbul Şehir Tiyatroları’nın bence en iyi iki oyununu Cemile Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.

Hagop Baronyan’ın yazdığı,Engin Alkan’ın yönettiği Şark Dişçisi bu oyunlardan ilki. Geçen sezon gittiğim ve çok beğendiğim oyunu açıkçası ben bir de açık hava sahnesinde izlemek isterim. Zamanın İstanbul Ermenileri arasında geçen; birbirini aldatan eşlerin, kavuşamayan aşıkların hikayesini konu alan oyun 16 Eylül’de sahnelecek.

İkinci oyun ise Ekrem Reşit Rey’in yazdığı, Cemal Reşit Rey’in müziklerini yaptığı,Haldun Dormen’in yönettiği artık bir klasik halini alan  Lüküs Hayat. Türk toplumunun Batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan gülünçlüklerinin sahneye taşındığı Lüküs Hayat 6 Mart 1985′ten bu yana sahnede. Çeyrek asırı devirip 30 yıla doğru gidiyor. Kadronun en kalıcı ismi Zihni Göktay’ın performansını izlemeyi 17 Eylül’de serin bir İstanbul akşamında kaçırmayın derim.

Biletleri 22 Ağustos’ta satışa çıktı bile. İbb Şehir Tiyatroları ve Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi gişelerinden temin edebilirsiniz.