ALL SPORTS CAFE’DE YAZ BİRASI KEYFİ

Yaklaşık 1 yıldır fazla bir zamandır işim dolayısıyla her gün Nişantaşı ‘ndayım. İşe giderken neredeyse her sokağında farklı bir çeşidini bulabileceğiniz butiklerin vitrinlerine bakmayı , buram buram parfüm kokan sokaklarını, arada bir bütün heybetiyle görünen eski apartmanlarını, her Perşembe günü Mıstık Parkı’nda kurulan tezgahları dolaşmayı kısacası Nişantaşı’nı seviyorum ben. Zamanının büyük çoğunluğunu burada geçirince doğal olarak yavaş yavaş mekan keşifleri de başlıyor.

All Sports Cafe’de bunlardan bir tanesi oldu benim için. Yazın geldiği , işteki bütün stresimin azaldığı sakin günlerin birinde arkadaşım bahsetti  All Sports Cafe’nin “Yaz Bira” sından yaz ve bira bir araya gelince önce şöyle bir durmak lazım. Şişesi terlemiş ya da bardağı buz gibi bir biraya iş çıkışında sanırım kimse hayır diyemez. Gözümün önünde bunlar geçti. Hep hayaliyle yaşayıp durdum. Ne olaki bu “Yaz Birası” diye bir baktığımda ise merakım iyiden iyiye arttı.

Yaz Birası’nın nasıl bir içecek olduğunu anlatmadan önce All Sports Cafe hakkında biraz bilgi verelim. Ortalıklarda henüz Starbucks ya da Gloria Jeans Cafe’ler türemeden önce açılmış bir yer burası. 12 yıl önce bir ilk olmayı başarmışlar. Nişantaşı’ndaki insanların sürekli müdeavi olduğu belli yerleri vardır. Aynı insanı her gün aynı kafede ya da hiç olmadı aynı bankta otururken görebilirsiniz. Herkes birbirini tanır. Bu durumu  internet sitelinde çokta güzel anlatmış kafe sahipleri :  “Sevgi zenginliğimizde, çalışanlarımıza kardeşlerimiz, müdavimlerimize dostlarımız olarak bakabiliyoruz.” Belki de bu yüzden 12 yıl boyunca halini hatrını sordukları , gelmediklerinde merak ettikleri bir müşteri kitlesi oluşmuş.

Teşvikiye’de Şakayık Sokak’ta aslında kimsenin dikkatini çekmeyen sadece bilenlerin bildiği bir yerde yer almasına rağmen sanırım işlerindeki samimiyeti onları bu akdar uzun süre ayakta tutmuş ve şubelerine , iş kollarına yenilerini eklemişler. Böyle mekanları seviyorum.

Mekan demişken içerisi krem renginin ağırlıklı olduğu gayet sade bir dizayna sahip. Etrafta kafenin ismine yaraşır bolca her türlü spor türüne ait eski fotoğraflar yer alıyor. Hesap bir beyzbol eldivenin içinde geliyor.

Sıcak yaz gecelerinde mekan sıkıntısı bulmakta zorluk çekiyorsanız İstiklal’in , Nevizade’nin kalabalığından sıkıldıysanız All Sports Cafe’nin sizi hemen sarıp sarmayalayacak serin ve sakin bir arka bahçesi bulunuyor. Kimseler karışmıyor.

İşte bu behçede limonata, votka ve bira karışımı Yaz Birası dost muhabbeti ve kahkahalarla enfes gidiyor. Ancak uyaralım limonta tadının ağırlıklı olduğu biranızı yavaş yavaş yudumlayın. Zira çabuk çarpabilir. Ben bu yüzden mesela bir fotoğraf bile çekemedim. O yüzden bir an önce gidin ve deneyin derim.

ALL SPORTS CAFE ADRES:

 

Şakayık Sok. No: 49/1 34365 Nişantaşı