ARALIK AYI ETKİNLİKLERİNDEN SEÇTİKLERİMİZ

 

Aralık ayı için gitmek istediklerimin içerisinden seçimlerimi yapıyorum. Ve bu ay ki listemi açıklıyorum.:

9 Aralık Pazar : Pera Müzesi’nde Tuhaf filmleri izliyorum. Paris, Centre Pompidou işbirliğiyle hazırlanan, Tuhaf Filmler’i 6 – 12 Aralık 2012 tarihleri arasında Pera Müzesi Oditoryumu’nda izleyebilirsiniz. program iki farklı başlık altında sunuluyor. Hayvanların Sessizliği ve Özel Program: Phil Collins. Hayır bu bildiğiniz , şarkı söyleyen Phil Collins değil. Detaylarını filmleri izledikten sonra yazacağım.

 

10 Aralık Pazartesi :  Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi adlı tiyatro oyununa gidiyorum. Gittiğin tiyatronun adını söyleyebilmek için ismi çok çok uzun gerçekten ancak uzun zamandır merakımı uyandıran bir oyun. Sadece ismi nedeniyle değil elbetteki. Esra Bezen Bilgin ve Güliz Gençoğlu tarafından sahnelenen oyunun konusu insan kaçakçılığının ülkemize uyarlanmış bir hikayeden ibaret. 2012 yılında bolca ödül aldığını da söylemeden geçmeyelim.

 

16 Aralık Pazar : Empresyonizmin yaratıcısı Monet sergisine gidiyorum. Sanırım bu ay gidemezsem bir daha hiç gidemem. Zira Sabancı Müzesi ve  Marmottan Monet Müzesi işbirliğiyle sanatseverlerle buluşan sergi eğer uzatılmaz ise 6 Ocak’ta sona eriyor.

 

27 Aralık Perşembe : Süreyya Operası’nda Genç Werther’in Acıları Bale Gösterisine gidiyorum. Ve itiraf ediyorum ilk defa bale Süreyya’da bale izleyeceğim. Yıllar yıllar önce daha lisedeyken kitabını okuduğum eseri sahnede izliyor olmak güzel olacak. Goethe tarafından kaleme alınan mektup-romanı yazarken  Goethe  Charlotte adlı bir genç kadınla yaşadığı mutsuz ilişkiden yola çıkar.