BAHAR GELSİN HOŞ GELSİN

Her ne kadar cemre havaya düşeli çok olsada dışarıda hala yağmur seslerini duyarken biz sürekli güneş göreceğimiz günlerin hayaliyle yaşıyoruz.. Güneş elbet doğacak bu şehrin üzerine ve bulutlar elbet bir gün göç edecek. Ve hep beraber baharın gelişini tam anlamıyla kutlayacağız. Madem öyle çalgılarla çengilerle Hıdrellezi kutlamaya hazırlayın kendinizi şimdiden. Dilekler yazılsın , çizilsin kağıtlara.

Geleneksel olarak Ahırkapı’da düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri hatırlarsanız geçtiğimiz yıl çeşitli sebeplerden dolayı iptal edilmiş ancak buna rağmen Ahırkapı sakini kendi  çapında organize ettiği eğlencesiyle Hıdrellezi yine de kutlamıştı.

Bu sene ise Hıdrellez  Kafe Pi Organizasyonu ile Parkorman’da kutlanacak . Biletix sayfasında yapılan açıklamaya göre KafePi Group Hıdrellez’in Ahırkapı’da yapılması için destek vermiş fakat gerekli şartlar oluşmamış.  Ancak korunması ve unutulmaması gereken bir değer olarak Hıdrellez en yeşil ve ulaşımı en kolay mekan olarak Park Orman’da yapılmasına karar verilmiş.

5 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00 başlayacak olan kutlamalarda Burhan Öçal ve Trakya All Stars, Brooklyn Funk Essentials DJ set + live vocal, Fire Water, Babazula, Dubioza Kolektiv, İstanbul Arabesque Project, ASM, Mabel Matiz, Forty Thieves Orkestra sahne alacak.

Bunların yanı sıra gün boyu keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak İçeride çeşitli karnaval oyunları , tüm gün alanda gezen ve sokak platformlarında sahne alan Roman orkestraları ve dansözler  , jonglör çadırları ve workshop’lar , Çingene Mahallesi market alanı, Fal çadırları, macuncu, şerbetçi, pamuk helvacı, gözlemeci gibi geleneksel yemek standları , Ahırkapı’nın ruhunu yansıtan rengarenk bayraklar, çaputlar, ışıklar, ve dekorlar , farklı tasarımda dilek ağaçları tüm mekanı süsleyecek …

Artık güneşli olacağını ümit ettiğimiz bir Cumartesi gününü bol müzikli, bol eğlenceli, bol danslı, rengârenk geçirin.