BEN AL PACINO’NUN İSTANBUL’A GELME İHTİMALİNİ SEVDİM

Ekim aylarında, Baba ( The Godfather), Kadın Kokusu(Scent of a Woman), Şeytanın Avukatı (Devil’s Advocate), Scarface gibi sayısız muhteşem  filmle gönlümüze taht kuran  Al Pacino’nun,  2010 yazında Central Park’taki Delacorte Tiyatrosu’nda oynamaya başladığı, ardından Broadway’e taşıdığı; İtalya, İspanya ve İngiltere’de de sahnelediği Shakespeare’in ‘Venedik Taciri’ adlı oyununu sahnelemek  üzere İstanbul’a geleceği konuşulmuş  ve bu haber bile büyük heyecana sebep olmuştu.

Sabah Gazetesi’nin haberine göre  28 Kasım’da mini bir partiyle oyunun duyurusu yapılacak Ocak sonunda dört gala olarak sahnelenecekti. Hasköy’deki Yün İplik Fabrikası’nda sahnelenecek oyunda, sürpriz bir Türk sanatçı da, küçük bir sahnede Al Pacino ile rol kesecekti.

Ama Kasım geçti, Aralık ayını bitiriyoruz konu ile ilgili başka gelişmeler duyamıyoruz. Bildiğimiz ve bazı kaynaklardan aldığımız en sağlam bilgi organizasyonun İKSV tarafından yapılacak olduğu ve Al Pacino’nun Venedik  Taciri ile Türkiye’ye gelmesi için çalışmaların devam ettiği yönünde. Siz şimdiden 2012’de Al Pacino’yu izleme ihtimaline hazırlıklı olun. Zira İstanbul geçen sene III.Richard oyunu ile Kevin Spacey’i izlemişti. Al Pacino neden olmasın ?