BENİ HEP BU GÜZEL HAVALAR MAHVETTİ

Demeyin. Böyle havada ayrıldım Evkaf’taki memuriyetimden diye üzülmeyin. Zira çok bekledik biz bu günleri. Londra gibi karardı şehrim. Hep birlikte depresyona girdik. Artık çıkma vakti. Kapıyı pencereyi açıp güneşe göz kırpma vakti.

Hafta sonu nihayet bahar geliyor.  E madem öyle neden evde duruyoruz ? Benim aklımda olanlardan buyurun size bir liste.

Güneş dolu bir haftasonu geçirmek isteyenler için ;


Caddebostan sahili , Gülhane Parkı, Yıldız Korusu , Adalar yeşili görüp, mis gibi temiz havayı içinize çekebileceğiniz her yeri öneriyoruz. Ancak asıl önerimiz şu : Atlayın bir çöpçü vapuruna. Turlayın boğazı baştan başa. Anadolu Kavağı’nda durun. Bir balık yiyin. Dönerken lokmanızı da almadan gelmeyin.

Çok Leziz Bir Haftasonu Geçirmek İsteyenler  için;


10.Uluslar arası Mutfak Günleri Perşembe günü başladı. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası bir gastronomi yarışması. Yemeğin içinde olduğu bir yarışma olur da kaçar mı bence hiç kaçmaz.

10. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali, diğer adıyla Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri 15-18 Mart 2012 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuarın bu yıl ki uluslararası katılımcılarından biri de ünlü Fransız Fırını Alain Artisan Boulanger.

Birbirinden özel ekmeklerden, tadına inanamayacağınız güzellikte kruvasanlara, farklı çeşitlerdeki pasta ve eklerden rengarenk macaronlara kadar pek çok lezzeti bir arada sunacak olan Alain, bu uluslararası fuarda Paris’i yaşamak isteyenleri bekliyor…

Sanat Dolu Bir Haftasonu Geçirmek İsteyenler İçin ;


Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, 100′üncü kuruluş yıldönümünü, dünyanın en büyük ressamlarından biri olarak kabul edilen Van Gogh’un eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta sunan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi ile kutluyor.

Van GoghAlive Digital Sanat Sergisi’nde, SENSORY4 teknolojisiyle donatılmış yüksek çözünürlüklü 40 projektör aracılığıyla, çok kanallı animasyonlar ve sinema kalitesindeki surround ses sistemi birleştirilerek; dünyada en çok ilgi çeken eşsiz bir görüntü kullanılıyor. Dokunmak isteyeceğiniz kadar gerçek, dev boyutlardaki kristal netliğindeki görüntüler, İstanbul Karaköy Antrepo ve Ankara Cer Modern için özel olarak tasarlanan çok çeşitli ekranları ve yüzeyleri aydınlatıyor.

3,000’in üzerinde dijital imaj ile Van Gogh’un en ünlü eserleri, projektörlerden aynı anda akıp zengin surround ses sistemi ile güçlü bir klasik müzik eşliğinde senkronize olarak, ziyaretçinin etrafını saran bir gösteri ziyafeti sunuyor.

Çerçevesi olmayan sergide, ünlü sanatçının 1880-1890 yılları arasındaki çalışmaları ve hayat deneyimlerinden oluşan coşkulu ve canlı detaylara sahip yapıtları; dev ekranlara, duvarlara, kolonlara, zemine, hatta tavana yansıtılıyor.

Unutulmaz bir deneyim sunan Van Gogh Alive, 10 Şubat – 15 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Antrepo 3/ Karaköy’de…

Müzik dolu bir haftasonu  geçirmek isteyenler için ;


Berlin çıkışlı Nu-Jazz projesi Micatone, 4. stüdyo albümleri “Wish I Was Here”’ın lansmanı kapsamında 17 Mart Cumartesi gecesi Red Bull Music Academy işbirliği ve Lounge FM 96 farkıyla Garajistanbul’da büyüleyici bir konser ile müzikseverlerle buluşacak.

Elektronik altyapılar üstüne ekledikleri caz melodileri ve güçlü vokalleri ile öne çıkan grup tutku dolu canlı performansları ile de Avrupa’nın birçok kentinde konser veren en önemli nu-jazz gruplarından biri haline gelen grubun gitaristi Boris Meinhold’un Fatih Akın’ın filmleri için bestelediği parçalar da grubun hem müzikseverler hem de sinema tutkunları tarafından tanınmasını sağladı.