BUGÜN NE YAPSAM ???

Geldi yine Cuma. İçimizde bir bayram havası. Mesainin bitmesini iple çekeceğiz. Saatler sayılacak. Hayaller kurulacak. Akşama planlar yapılacak.Siz saatleri saya durun bu akşam ne yapsak diye düşünme kısmını bize bırakın.

Oturup sadece bir şeyler dinlemek istiyorumcular  için


Oturduğunuz yerden ufak ufak şarkılara eşlik etmekte dahilse bu işe size Suzan Kardeş öneriyoruz.  Uzun yıllar ve hala devam eden makyaj sanatçılığının yanısıra DMC tarafından piyasaya çıkan “Bekriya”, “Bekriya Balkania”, “Makyaj Odası Şarkıları” albümleriyle 2008 yılından itibaren sahnelerde görmeye başladığımız Suzan Kardeş Balkan şarkılarının gerçek yorumlayıcısı olarak bilinmektedir. Yeni kurduğu grubu Suzan Kardeş & Bekriya Band ile Hayal Kahvesi’nde Balkan eğlencesi ile katılıyor.

Hayal Kahvesi

Büyük Parmakkapı Sok. Afrika Han No:A-B Beyoğlu İstanbul

Ben değişik severim jazz konserine giderimciler için


CRR’de sahne alacak olan Randy Weston Trio diyoruz. Müzik kariyerinde 60 yılı geride bırakan yenilikçi müzisyen Rendy Weston, halen dünyanın en önde gelen piyanist ve bestecilerinden biri olarak kabul ediliyor.1926 New York doğumlu Randy Weston’ın ilham aldığı büyük cazcılar arasında Count Basie, Nat King Cole, Art Tatum ve Duke Ellington gibi isimler yer alıyor. Konser saat 20:00’de başlıyor.

Ben susarım hiçbir şey söylememciler için


Oturduğunuz yere sizi mıhlayacak , ağzınızı açmanıza izin vermeyecek bir etkinlik önerimiz var o zaman size. Eğer bir de Cemal Süreya seviyorsanız dört köşe olarak koltuğunuza kurulun ve Hakan Gerçek’in sesiyle Cemal Süreya şiirleriyle bir kez daha mest olun. Tiyatro Gerçek tarafından sahnelenen, Cemal Süreya’nın şiirlerinden ve bazı düzyazı metinlerinden oluşan, müziğin şiirlere eşlik ettiği tek perdelik bir gösteri Üstü Kalsın Cuma akşamınızı sessiz, sakin ve de derinden geçirmenizi sağlayacak. Tiyatro Gerçek İstiklal Cad. Halep Pasajı, Kat: 2 de.

Bir daha mı gelicez dünyaya diyenler için


Bu  gece Babylon’da  sahne alacak olan Berlin elektronik müzik camiasının dünyaya sunduğu en önemli isimlerden Gernot Bronsert ve Sebastian Szary ortak projesi Modeselektor  tavsiye ediyoruz.  Bu konser kesinlikle kaçmaz çünkü;
- Modeselektor, Thom Yorke’un favori grubu. Kendisi de zaman zaman vokalleriyle bizzat bu ikiliye destek olmaktan çekinmiyor.
- Modeselektor, Berlin elektronik dans müzik sahnesinden beslenmiş –aynı zamanda elektronik müzik dünyasını global oranda etkilemeyi başarmış önemli isimlerden biri.
- Apparat ile beraber yarattıkları projeleri “Moderat” ile son on senenin en iyi albümlerinden birine imza attılar.
- 2010 ve 2011’de iki yıl üst üste Almanya’nın MELT! Festivalinin küratörlüğünü üstlendiler.
- Kendilerini stüdyo ikilisinden çok performans ekibi olarak görüyorlar ve bu teorilerini seyirciye fazlasıyla kanıtlıyorlar.
- Son albümleri Monkeytown ile enerjisi yüksek ve taklit edilemez sound’larını bir kademe daha üste taşımayı başardılar.

O zaman sizi Babylon’a davet ediyoruz. Babylon nerede derseniz işte şurada diyoruz :

Şehbender Sok. No:3 Tünel   ASMALIMESCİT / İstanbul