ÇIRAĞAN SARAYI’NDA SİNEMA KEYFİNE NE DERSİNİZ ?

Reha Erdem - Kosmos

Çırağan Sarayı’nın esrarengiz hikayesinden dünkü yazımda bahsetmiştim. Okuduktan sonra Çırağan Sarayı’ndan biraz ürkmeye başlamış olabiliriz. Ama size iyi bir haberim var. Tüm bu korku ve endişelerimizi yerle yeksan edecek bir güzellik sunuyor bize Çırağan Palace Kempinski:Sinema Saati.

2007 yılında Saray içine açtığı sanat galerisinden sonra bu kez de “Sinema Saati” etkinlikleriyle sinema severlerin gönlünü fethetmeyi hedefliyor. Otel ilki  29 Ocak’da yönetmenliğini Özcan Alper’in üstlendiği Sonbahar filminin gösterimi ve ardından yönetmen, yapımcı ve oyuncularla yapılan bir söyleşi ile gerçekleştirilen Sinema Saati’nin moderatorü, Marmara Üniversitesi G.S.F Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Yıldız.

Üç ayda bir düzenlenen, sinemaseverleri ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncularla bir araya getirecek etkinlikte bu ay gösterilecek olan filmi Reha Erdem’in bol ödüllü filmi Kosmos olacak.

Haftasonu ne yapsak diyorsanız ; Çırağan Sarayı Mabeyn Salonu’nda Kosmos’u  Reha Erdem ve oyuncular eşliğinde bu Cumartesi saat 14:30′da izleyebilirsiniz.

Saray’da film izleme fikri size de cazip geliyorsa bilgi ve rezervasyon için  şu numarayı :

0212 327 00 12 aramayı ihmal etmeyin .