EVSİZ VATANDAŞLAR MİSAFİR EDİLİYOR

İstanbul günlerdir beyaz ve uzun zaman olmadığı kadar soğuk. Hepimiz öyle ya da böyle soğuk havanın , bembeyaz İstanbul’un tadını sıcacık evlerimizde keyif yaparak çıkarıyoruz. Ama bir çoğumuz kadar şanslı olmayanlar da var maalesef.

İstanbul’u etkisi altına soğuk hava ile birlikte İstanbul Büyükşehir Ekipleri evsiz vatandaşları toplayarak Sarıyer Metin Oktay Kapalı Spor salonunda misafir ediyor.

Sokaklarda yaşayan vatandaşlar, spor tesisinde banyo, giyecek, traş, yiyecek hizmetleri Sosyal İdari İşler Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. Evlerine veya memleketlerine gitmek isteyen evsizler ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilecek.

Dün yoğun kar yağışı ve hava sıcaklığının düşmesi üzerine 244 vatandaş spor tesisinde misafir edildi. Tüm ihtiyaçları karşılanan bazı vatandaşlar kendi istekleri ile tesislerden ayrıldı. 168 vatandaş ise spor tesisinde misafir ediliyor. Barınma ihtiyacı olan vatandaşlar, 153 Beyaz masaya yapılan ihbar , Zabıta Daire Başkanlığı veya polis yardımıyla güvence altına alınıyor. Spor tesisi Mart sonuna kadar açık kalacak ve vatandaşlara hizmet edecek.

KAYNAK : www.ibb.gov.tr

Tags: , ,