FİLM FESTİVALİNDEN KAMPANYA : ASKIDA BİLET VAR

TÜRSAK Vakfı’nın düzenlediği Uluslararası Randevu İstanbul Film Festivali, 16-22 Aralık tarihlerinde İstanbullu sinemaseverlerle buluşuyor. Her sene yılın en iyilerini sinemaseverlerle buluşturan festival, 2011’in iki büyük yapımını programına dâhil etti.

Gişe filmleri yönetmeni Emmerich’in Anonim’i (Anonymous) ve Ralph Fiennes’in Koryalanus Faciası, (Coriolanus) festivalin Gala İstanbul bölümünde gösterilecek. Türkiye prömiyerini İstanbul’da gerçekleştirilecek olan filmler, Türkiye’de vizyona girmeyecekler. Bu yüzden İstanbullu izleyiciler için filmlerin Randevu İstanbul’un programına dâhil edilmiş olması büyük bir şans.

Dünyanın en seçkin festivallerinde (Cannes, Berlin, Toronto, Venedik Film Festivalleri) ödüle layık görülmüş; kimi ülkelerde hem sanat sineması izleyicilerinin beğenisini kazanmış, hem de gişede başarı sağlamış, fakat henüz Türkiye’de vizyona girme şansını bulamamış filmler 2011 biterken izleyiciler ile buluşturuluyor.

Ülkemizde henüz vizyona girmemiş sinema filmlerinden oluşan bu zengin programı sinemaseverler Fransız Kültür Merkezi, Cinebonus Maçka G-Mall ve Beyoğlu Cinemajestic Sinemaları salonlarında takip edebilecekler.

Randevu İstanbul’un yılın son film buluşması olmasının yanında bir diğer ayrıştırıcı özelliği; ekonomik eşitsizliklerin önüne geçerek bütün sinemaseverlere ulaşabilmek adına, bütün seanslar için öğrenci bilet fiyatlarının 5 TL, tam bilet fiyatlarının ise 6 TL olarak belirlenmesi.

“ÖĞRENCİ BİLETLERİ ASKIDA”
Randevu İstanbul’un “Askıda Bilet” uygulaması kapsamında; festival boyunca kafelere ve festivalin gösterimlerinin yapılacağı sinema salonlarının gişelerine her gün için bırakılacak olan 10 adet bilet, saat 10:00′a kadar, pasolarını gösteren bütün sinemasever öğrencilere ücretsiz olarak verilecek.

Daha detaylı bilgi için :

http://www.randevuistanbul.com/index.php