İSTANBUL BASKETBOL YILDIZI KOBE BYRANT’I AĞIRLIYOR

Uluslararası basketbol devi Kobe Bryant 25 Eylül’de İstanbul’u ziyaret edecek ve basketbol kliniklerine katılarak deneyimlerini genç basketbol severlerle paylaşacak, Türkiye’deki yeni nesil basketbolcuların yetişmesine yardımcı olacak.

Kobe, basketbol sever gençlerle bir arada çalışmak üzere İstanbul’a gelecek. Ayrıca 3’e 3’lük takımlar halinde yarışılacak olan “Sahayı Ele Geçir” adlı basketbol turnuvasında iki final takımının bizzat antrenörlüğünü yapacak.

Ziyaret sırasında, Nike ve Kobe, geçtiğimiz yaz 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası sırasında Türkiye’nin çeşitli illerinde açılmış olan 10 basketbol sahasına iki yenilenen basketbol sahasını daha ekleyecek. Kobe yenilenen sahaların resmi açılışını yapacak ve basketbol severlerle bir basketbol kliniği düzenleyecek.

“Sahayı Ele Geçir” turnuvasına hem kadın hem erkek basketbol takımları katılabilecek. Turnuvaya katılacak takımlar 15-17 yaş ve 18-30 yaş arası olmak üzere iki kategoride yarışacak ve 4 (3+1) kişiden oluşacak. Turnuva için kayıtlar 21 Eylül’e kadar http://www.facebook.com/nikebasketballturkiye adresinden yapılabilecek. İnternetten yapılan ön kayıt ardından katılımcılar belgeleriyle birlikte internet adresinde belirtilen Nike mağazalarına giderek kayıtlarını tamamlayabilecekler.

KAYNAK : www.istanbul.net.tr