İSTANBUL GÜLSÜN DÜNYA GÜLSÜN

İstanbul Uluslararası Mizah Festivali

Karşıdan nasıl görünüyor bilmiyorum ama biz bahar gelince kış  uykumuzdan uyanıp İstanbul’da  hayatı bir festival tadında yaşıyoruz. Katıla katıla  güleceğimiz , doya doya eğleneceğimiz nur topu gibi bir festivalimiz daha oldu. : İSTANBUL ULUSLARARASI MİZAH FESTİVALİ .

12 Mayıs’ta  Perşembe 16.00’da İstiklal Caddesi’nde Karnaval Yürüyüşü’yle başlayacak ve dört gün sürecek olan festival sokakların çehresini değiştirecek. İstanbul’un yüzü gülecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Avanak Avni, Nasreddin Hoca gibi Türk mizahınının önde gelen figürlerinin dev maskotlarının yanı sıra mizah dergileri, sanatçılar, üniversitelerin öğrenci kulüpleri ve gönüllü katılımcılar yer alacak.

Festivalin en güzel yanlarından  biri de, etkinliklerin büyük kısmının sokaklarda gerçekleştirecek olması. Pandomim, canlı performans, sokak sergileri, “stand-up”lar, kukla, Ortaoyunu, meddah gibi gösterileri sokakta izlemek mümkün olacak.

Söyleşilerde hem Engin Günaydın, Kaan Sezyum gibi güncel mizahın örneklerini sunan; hem de “Bizimkiler” dizisinin yaratıcısı Umur Bugay gibi bir döneme damga vurmuş isimler yer alacak. İşin ustası isimler çizim, animasyon gibi konularda atölyeler düzenleyecek.
Hem biliyor musunuz bu  festivalde  sadece mizah değil müzikte olacak . Son dönemin yükselen grubu Büyük Ev Ablukada ile müzikal kabare İstanbul İmpro’yu izlemek mümkün olacak.

Daha fazla bilgi ve program içinse şu adrese gitmek yeterli olacak : http://www.mizahfest.org

Kendinizi kasmayın bu festivalde katıla katıla gülünüz efendim. Zira gülmek için daha az yoruluyoruz.