İSTANBUL HAFTA SONU EVDE DURMA DIŞARI ÇIK !!!

Artık havalar iyiden iyiye sıcak. Hasret kaldığımız portakal renkli güneş hiç gitmiyor tepemizden. Hatta bazen abartıyor sıcağını yakıyor kavuruyor. Tatile gidemedik diye üzülmeyin eğer isterseniz İstanbul size bir tatil kasabası da olabilir. Bir tatil kasabasına göre biraz büyükçe ama olsun.  Mesela şöyle Çengelköy’e , Arnavutköy’e , Sarıyer’e uzanabilir küçük, dar ara sokaklarında kaybolabilirsiniz. Ne tarafa baksam deniz olan şehrimde gazetenizi alıp bir de yanına çay söyleyip boğaza karşı keyif yapabilirsiniz. Günü bitirdik diyelim. Ay dedeyi gördük. O vakit konserlerden konser beğenip eğlenmeye başlayabilirsiniz. Hiç mi eğlenmek istemiyor canınız , hoplamaya zıplamaya takatiniz mi yok. E peki. Bir teras katında üfür üfür rüzgar eserken bardağı terlemiş koca bir bardak biraya ne dersiniz ? ” Yok ben almıyım” derseniz yazık edersiniz !!!

Ne yapsam bilmem ki ? Diyorsanız tam aşağıya bakın size bir sürprizimiz var :

18 YIL  ARADAN SONRA BON JOVİ YENİDEN İSTANBUL’DA

Efsanevi rock grubu BON JOVI İstanbul’a geliyor. Greatest Hits Tour kapsamında ülkemize gelecek Bon Jovi 8 Temmuz 2011’de 18 yıl sonra tekrar İstanbul’da…

Kasım ayında yayınladıkları BON JOVI GREATEST HITS albümüyle dünya çapında 1 numara olan grup, Greatest Hits Tour kapsamında Türkiye’nin yanısıra Amerika, Kanada ve tüm Avrupa’da sahne alacak.

Kaçırılmaması gereken bu konsere Bon Jovi 1 Boeing 747 ve 65 tır dolusu show malzemesi ile geliyor!

Konser Türk Telekom Arena’da biletler Biletix’te.

8.ULUSLARARASI İSTANBUL TANGO FESTİVALİ

Tüm dünyanın dans takviminde yerini alan 8. Uluslararası İstanbul Tango Festivali bu yıl 6-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. 50’ye yakın ülkeden yüzlerce katılımcının beklendiği organizasyonun program akışı oldukça renkli. Medeniyetlerin buluştuğu yerde, İstanbul’da, dört gün sürecek bu organizasyonda dans geceleri yine bu büyülü şehrin zengin kültürelmirasına ışık tutan mekanlarda gerçekleşecek.

İstanbul’un en köklü tango okulu El Encuentro’nun ev sahipliğinde festivalin en önemli özelliklerinden biri, Arjantin Büyükelçiliği tarafından da resmi bir organizasyon olarak tanınması ve tangonun anavatanından da aynı desteği alabilmesi.

8. Uluslararası İstanbul Tango Festivali, 6 Temmuz’da Kalamış Dalyan Kulüp’te başlıyor. Bu yıl festival programında yok yok!

Ünlü tango orkestrası Soledad Adile Sultan’ın tarihi atmosferi’nde dinlenecek!

Dolu dolu geçecek dört günlük festival programında sadece usta dansçılar değil, performanslarıyla herkesi kendine hayran bırakan önemli müzikadamları ve farklı ülkelerden konuk DJ’ler var. 7 Temmuz Perşembe günü Adile Sultan’da Arjantinli Orkestra Soledad’ın canlı performansıyla dans edilecek.

Detaylar : www.istanbultangofestival.com

2.ULUSLARARASI OPERA FESTİVALİ

2. Uluslararası İstanbul Opera Festivali DenizBank’ın sponsorluğunda; 1 – 21 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak. Dünyaca ünlü sanatçı Elina Garanca’nın Aya İrini’de vereceği Gala Konseri’nin yanı sıra birbirinden seçkin 8 operanın 6 farklı mekânda toplam 18 kez sahneleneceği festivalin biletleri de satışa çıktı.

Türkiye’nin kültür sanat yaşamına destek verme misyonuyla hareket edenDenizBank’ın ana sponsor olduğu ve Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 2. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 1 – 21 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacak. Festival, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2011’de de İstanbul’un tarihi mekânlarını sanatla buluşturacak.

2011 Temmuz ayı boyunca Aya İrini, Yıldız Sarayı, Topkapı Sarayı, Rumeli Hisarı, Sütlüce Haliç Kongre Merkezi ve Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, opera repertuarının birbirinden güzel eserlerine ev sahipliği yapacak. 2.Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nin repertuarında yer alan Saraydan Kız Kaçırma, Fatih Sultan Mehmet, Zaide, IV.Murat, Aşk-ı Memnu gibi Türkkültürü ve yaşantısını konu alan operalar orijinal tarihi dekorlarda sahnelenecek. Elina Garanca Gala Konseri 13 Temmuz’da

4 hafta sürecek festivalde, 8 farklı opera prodüksiyonu ve bir Gala Konser’den oluşan toplam 19 gösteri ile sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatılacak. Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi yapımlarının yanı sıra Almanya’dan Karlsruhe Badisches Devlet Tiyatrosu ve Münih Gartnerplatz Tiyatrosu gibi dünyanın en önemli ve prestijli sanat kurumları da festivalde konuk topluluk olarak operanın engüzel örneklerini sahneleyecek. Ayrıca dünyaca ünlü mezzosoprano Elina Garanca’nın Gala Konseri 13 Temmuz’da Aya İrini’de izleyici ile buluşacak.

Ünlü sanatçıya İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek. Orkestrayı sanatçının eşi Orkestra Şefi Karel Marc Chichon yönetecek. Ayrıca, Festival’in diğer prodüksiyonlarında da uluslararası klasik müzik arenasının önemli isimleri, konuk solist sanatçı olarak Türk ve yabancı sanatçılar ile birlikte sahneye çıkacaklar.

Festivalin biletleri Biletix’ten 3 Haziran 2011 Cuma günü satışa çıktı. Festival biletlerinin fiyatları ise 20 ile 300 TL arasında değişiyor.

MABEL MATİZ KONSERİ

Yeni neslin yeni sesi, soluğu “Mabel Matiz” kendi adını taşıyan ilk albümüyle Türk müzikseverleri selamlamaya hazırlanıyor. Daha önce bestelediği şarkılarını internet üzerinden geniş bir kitleye ulaştırmayı başaran sanatçı 1,5 yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümünün müjdecisi olarak ilk klibini “Arafta” adlı şarkısına çekti. Klibin yönetmenliğini Devrin Usta üstlenirken çekimler 2 gün boyunca Kırklareli`nin şirin Karadeniz sahil kasabası olan İğneada`da gerçekleşti.

Matiz, kendi adını taşıyan ilk albümünü Zoom Kurumsal ve Esen Müzik işbirliğiyle piyasaya sürerken albümün onuruna 29 Nisan Cuma günü İKSV – Salon`da verdiği ilk konseriyle de kendisini uzun yıllar internetten takip eden meraklı hayranları ve seçkin izleyici kitlesinden tam puan almayı başardı. Konserin finalinde sahneye çıkan ve Mabel ile birlikte 2 şarkı seslendiren Teoman ise gecenin bir diğer sürpriziydi. Hayranlarının yaptığı müzik türünü “Matizm” olarak değerlendirdiği sanatçı bu konuda yepyeni bir akımınyaratıcısı olarak da dikkat çekiyor.

Mabel Matiz bu akşam 22:30′da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alıyor.