İSTANBUL ULUSLARARASI MİNİ GOLF TESİSİ’NE KAVUŞTU

D

Dünya çapında milyonlarca oyuncusu olan, İstanbul’un ilk Mini Golf tesisinin açılışı, Ümraniye Belediye Başkan Vekili M. Emin Mollaoğlu ve Ümraniye İlçe Spor Müdürü Muhammet Kılıç’ın katılımlarıyla Ümraniye Meydan AVM’de yapıldı.

Golf sporuna alternatif olarak ortaya çıkan ve 100. yılını dolduran, Amerika, Avrupa ve Uzakdoğu’da yaygın olarak oynanan bir spor olan Mini Golf tesisini İstanbullular ile Op Organizasyon buluşturdu. Aynı zamanda Dünya Mini Golf Federasyonu Türkiye Temsilcisi olan Ebru Atalay, Mini Golf sporunun yaygınlaşması için ilk adımı, Ümraniye Meydan AVM’de attı ve yaptığı açılış konuşmasında yurtdışında tanıştığımız ve bugüne kadar İstanbul’da oynanamamış olan mini golf sporunu İstanbullularla paylaşmanın sevinci içerisinde olduklarını söyledi. 4 tip sahada, 18 delikli mini golf tesisinde 1 saatte yaklaşık 100 kişinin aynı anda oynadığı bir spor dalı olan mini golfün, insanları birbirine yakınlaştırdığını, yaş farklılığını ortadan kaldırdığını, takım ruhunu geliştirdiğini, engelli engelsiz ayrımı olmadan oynandığını belirtti.

Bu spor dalı ile, 70 yaşında dahi uluslararası şampiyonalara katılınabileceğini, engellilik durumunda dahi şampiyonluk kupasının kucaklanabileceğini, aile ya da iş yeri arkadaşları ile takım oluşturarak da oynanabileceğini sözlerine ekleyen Ebru Atalay, Ümraniye’nin Eylül ayı içerisinde Uluslararası Mini Golf Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağının da müjdesini verdi. Şimdiden yetiştirmeye başladıkları Türk Milli Takımı’nın ilk defa yarışacağı Uluslararası Mini Golf Şampiyonası Meydan AVM meydanında gerçekleşecek.

Ümraniye Belediye Başkan Vekili M. Emin Mollaoğlu açılış konuşmasında Ümraniye’nin eskiden farklı algılandığını ama artık ortaya konulan değerli çabalarla sanatın, kültürün ve sporun merkezi haline getirilmeye başlandığını söyledi. İstanbul’un ilk mini golf tesisinin özellikle Ümraniye’de açılmış olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirten başkan vekili, Ümraniye’nin böyle bir ilke imza atmış olmasını ve Eylül ayında gerçekleşecek turnuvayı heyecan verici bulduklarını da sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarından sonra Belediye Başkan Vekili M. Emin Mollaoğlu ve Ümraniye İlçe Spor Müdürü Muhammet Kılıç keyifli geçen golf atış denemelerinde bulundular.

Tesisi Tanıyalım

Alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren çarpıcı mimarisi, tematik konsepti ve aldığı ödüllerle adından söz ettiren Meydan AVM’nin bahçesinde kurulan tesis, uluslararası standartlara sahip 18 delikli Mini golf pisti ve toplam 600 m²’lik alanı ile İstanbulluları bekliyor.

KAYNAK : turizmdebusabah.com