İSTANBUL’DA ALIŞVERİŞ FESTİVALİ HEYECANI

Istanbul Shopping Fest

İstanbul Shopping Fest, 18 Mart’ta tüm heyecanıyla başlıyor. Bu muhteşem festivalin açılışına dans gösterileri, dj performansları, konserler, partiler ve uzun alışveriş geceleri renk ve heyecan katacak.
İstanbul’u bölgede bir alışveriş ve eğlence merkezi haline getirmeyi hedefleyen İstanbul Shopping Fest, 18 Mart Cuma akşamı İstinyepark ve Torium’da gong vuruşu ile İstanbullulara “merhaba” diyecek. Fransız gösteri gruplarının etkileyici şovlarıyla başlayacak olan açılış gecesinde, alışveriş tutkunlarına özel partiler düzenlenecek. Açılış partileri, hem kampanyalar hem de birbirinden değişik sürprizlerle alışveriş heyecanını bütün geceye yayacak.

19 Mart Cumartesi gününde ise alışveriş tutkunları İstanbul’dan dört bir yanında düzenlenecek olan şovlar, konserler ve partilerle heyecanı yaşayacak. Taksim Meydanı’nda Anadolu Ateşi’nin büyüleyici gösterisinin yanı sıra, Mercan Dede ve Ceza konseri; Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nde muhteşem sahne performanslarıyla Ozan Doğulu, Burhan Öçal, Pamela, Bora Uzer ve parti; Bağdat Caddesi’nde dans gösterileri, perküsyon şovları, DJ partisi ve Fransız gösteri grupları; İstiklal Caddesi’nde sokak müzisyenleri ve gösteri gruplarının yanı sıra Torium ve İstinyepark’ta uzun alışveriş geceleri ve DJ performansları İstanbul halkını kucaklayacak.

40 gün boyunca sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, çocuklara özel oyunlar ve oyuncaklar, müzik etkinlikleri, partiler, yarışmalar, moda gösteriler ve defileler ile İstanbul, Shopping Fest ile bölgesinin tek cazibe merkezi olacak.

Shopping Fest hakkında:

18 Mart-26 Nisan 2011 tarihleri arasında, 40 gün 40 gece boyunca milyonlarca kişiyi ağırlayacak olan İstanbul Shopping Fest projesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. İstanbul Valiliği himayesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle, AYD (Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği), AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), ve BMD (Birleşmiş Markalar Derneği) koordinasyonunda, THY (Türk Hava Yolları) iş birliğiyle ve TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), TUROB (Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği), TMD (Tescilli Markalar Derneği), TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği), TAV (Tepe Akfen Havalimanları) ve ISG’nin (İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı) katkılarıyla düzenleniyor.


İlki 2011’de 50 milyon liralık bir yatırım ile gerçekleşecek İstanbul Shoppinng Fest, yerli-yabancı yüz binlerce kişiyi ağırlayacak. Sokak şenlikleri, konserler, gösteriler, partiler, yarışmalar, moda gösterileri ve defileler ile birbirinden renkli görüntülere sahne olacak olan İstanbul Shopping Fest’in, geleneksel bir hale gelmesi ve İstanbul’u dünya alışverişinin merkezi haline getirmesi amaçlanıyor.
Festival 18 Mart – 26 Nisan 2011 tarihleri arasında tam 37 alışveriş merkezi ile birlikte Abdi İpekçi caddesi , Bağdat caddesi, Bahariye caddesi, İstasyon caddesi, İstiklal caddesi ve Sultanahmet meydanı gibi İstanbul’un en işlek noktalarında gerçekleşecek.

Festivale dahil olan alışveriş merkezleri :

Akmerkez , Astoria Alışveriş ve Yaşam Merkezi , Ataköy Plus AVM, Beylikdüzü Migros AVM , Capitol AVM, Carousel AVM,  Carrefour Haramidere AVM, Carrefour İçerenköy AVM, CarrefourSA Bayrampaşa AVM, CarrefourSA Maltepe AVM, CarrefourSA Ümraniye AVM, Cevahir AVM,   City’s AVM ,  Deposite Outlet Merkezi , Forum İstanbul ,  Galleria AVM, Historia Fatih AVM, Kale Outlet Center, Kanyon AVM , Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi , M1 Meydan Merter AVM, M1 Meydan   Ümraniye AVM , Marmara Forum , Metrocity, Neomarin AVM , Olivium Outlet Center, Optimum AVM,  Palladium AVM , Pendorya AVM , Profilo AVM , Sapphire Çarşı, Starcity Outlet, Tepe Nautilus, Torium AVM, Via/Port Outlet Shopping, Wedding World Kuyumcukent.

KAYNAK : http://www.cnnturk.com http://www.istshopfest.com