ÖNÜM ARKAM SAĞIM SOLUM MODA

Bu yıl 7. si düzenlenecek olan Fashion Week için geriye sayım başladı. Yıllardır ilkbahar–yaz modasına yön vererek trendleri belirleyen İstanbul Fashion Week,  bu yıl ilk olarak sanat limanları arasında yerini alan Antrepo 3′te düzenlenecek.

25′i bireysel olmak üzere 34 moda tasarımcısı ve 5 markanın, tasarım ve hazır giyim koleksiyonlarıyla  İstanbul Fashion Week, moda severler için tasarım kavramını günlük yaşamın en önemli başlıkları arasına taşıyacak.
İstanbul Fashion Week kapsamında, bireysel  yapacak tasarımcılar şunlar:

”Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Özgür Masur, Simay Bülbül, Özlem Kaya, Tuvana Büyükçınar, Niyazi Erdoğan, Nejla Güvenç, Gül Ağış, Studio Kaprol, Atıl Kutoğlu, Hatice Gökçe, Erol Albayrak, Jale Hürdoğan, Deniz Kaprol, Şafak Tokur, Dilek Hanif, Çiğdem Akın, Günseli Türkay, Aslı Güler, Zeynep Tosun, Elif Cığızoğlu, Nihan Buruk ve Hakan Akkaya; karma defile yapacak olan genç tasarımcılar: Nihan Peker, Ayhan Yetgin, Songül Cabacı, Selim Baklacı, Nil Kandemir, Selma State, Emre Erdemoğlu, Tuba Benian ve Ayşe Deniz Yeğin.”

İstanbul Moda Akademisi’nin gerçekleştireceği iki etkinlik ile ”Damat, Triko Mısırlı, İpek Tohumcu, ADL & Cengiz Abazoğlu ve AVVA” markaları, sürprizlerle moda haftasına renk katacak.

Her geçen gün sayıları artan ve gelişen genç tasarımcıların koleksiyonları ise Türk modasının geleceğine ışık tutmaya devam edecek.
10 Ekim’de başlayacak İstanbul Fashion Week etkinlikleri, 13 Ekim’de sona erecek.

KAYNAK : www.sabah.com.tr