SULTANAHMET MEYDANI`NDA RAMAZAN HEYECANI VAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi,İstanbulluların daha iyi ve huzurlu birRamazan Ayı geçirmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Büyükşehir gelenekselleşenSultanahmet Ramazan etkinliklerine, yapılan düzenlemeler ile farklı bir hava katacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapılan düzenleme ile trafikten arındırılan Sultanahmet’te sohbet mekanlarıoluşturarak, İstanbuluların Ramazanayında yoğun ilgi gösterdiği tarihi meydana yeni bir konsept kazandırıyor.

Sultanahmet Meydanı’nın tarihi çehresine uygun olarak yapılcak düzenleme ile turistler, maneviyatın tarih ile yoğrulduğu kutlu bir kent olan İstanbul’da olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Meydan, oruç ayı boyunca İstanbul ile özdeşmiş firmaların ürünlerinden sunumların olacağı ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtımının yapılacağı fuara da ev sahipliği yapacak.

Fuarı ziyarete gelen İstanbullular; Karaköy Güllüoğlu, MADO, SÜTİŞ, KOSKA Helvacısı, Hacı Bekir Lokumları, Malatya Pazarı, HAMİDİYE Su, Sarıyer Börekçisi, Kanlıca Yoğurdu gibi özü İstanbul’a ait olan tadların tarihi ve üretimihakkında bilgi sahibi de olacaklar.

Fuarda; cam, ebru, çini, tezhip sanatı, halı dokuma, oyacılık, gemi maketi, sedef işi, porselen, oyacılık gibi geçmişi çok eskilere dayanan mesleklere ait standlar yeralacak. Vatandaşlar canlı olarak bu sanatların nasıl icra edildiğini görme şansına sahip olacak.