TAKSİM’E MODERN HASTANE İNŞA EDİLECEK

Beyoğlu’nda 43 yıldır hizmet veren Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi, yıkılmak üzere boşaltılıyor.

1969 yılından itibaren hizmet veren Taksim İlkyardım Hastanesi’nin yerine 400 yataklı modern bir hastane inşa edilecek. Hastaları ve sağlık çalışanlarıyla birlikte Taksim EAH, temeli 2001 yılında dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından atılan ancak inşaatı henüz tamamlanan Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi’ne taşınacak.
Daha kapsamlı tedavi imkanı
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, “İnşaatı biten Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi’nin Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyete başlayacağı kesinleşmiştir. Bu ilçemiz adına birçok açıdan olumlu bir gelişmedir. Eğitim ve araştırma hastanesi olması, hastalarımızın daha kapsamlı tedavi imkânları olacağı anlamına gelmektedir. Yeni açılacak bir hastanenin yatan hasta kabul etmesi, ameliyatlara başlaması oldukça uzun süre alacaktır. Deneyimli bir kadronun ilçemize taşınacak olması bu süreci kısaltmıştır” dedi.
Tıbbi cihazlar yenilenecek 

Erol, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ekibinin, tam kadro olarak Gaziosmanpaşa’daki hasteneye nakledileceğini anlattı: “Tıbbi cihaz, hasta yatağı, büro malzemelerinin tamamı yenilenecek. Şu anda malzeme temini ile ilgili olarak ihale süreçleri devam ediyor. Açılış işlemlerinin nisan ayına yetiştirilmesi planlanıyor.”